Medyum Nedir

Medyum Nedir

Manevi enerjiler, tarihin başlangıcından beri dünyada varlığını sürdüren öte alemsel oluşumlardır. Bu manevi enerjileri ritüel denilen spesifik uygulamalar ile kullanabildiklerini keşfeden ilk kişiler şaman, büyücü veya kadim kişiler olarak bilinmektedirler. Günümüzde onlara medyum, hoca veya metafizik uzmanı denilmektedir. Eğer medyum nedir sorusuna basit bir açıklama isterseniz şöyle tanımlanabilir; ruhani ilimlere dair bilgilerini, ritüeller aracılığıyla belli niyetlere hizmet etmesi için kullanabilen kişilere medyum denir.

Medyumların manevi enerjileri yönlendirebilen yegane kişiler oldukları onlar ile ilgili unutulmaması gereken bir detaydır. Çünkü medyum olmayan kişiler büyü ritüelleri gerçekleştirme konusunda fazla heveslidirler. Bu heves kötü sonuçların ortaya çıkmasına yol açabileceği gibi hiçbir sonuç vermeme ihtimaline de sahiptir.

Medyumlar ve Büyüler

Büyüler, istenilen amaçlara yönelik uygulanabilir ve bazı durumlara müdahale etmek için kullanılabilirler. Büyülerin bir amaca hizmet etmesini sağlamak için buna göre ritüeller gerçekleştirmek gereklidir. Hangi arzuyu gerçek kılmak için hangi ritüeli yapmak gerekir derseniz bu zamanla öğrenilebilecek bir şeydir.

Fakat sonradan medyum olunamayacağı için büyüler hakkında edinilen bilgiler büyü yapmayı sağlamaz. Çünkü medyum dediğimiz kişiler doğuştan medyumlardır ve dünyaya özel yetiler ile gelirler. Onların kaderlerinde medyum olmak vardır. Medyum olmayan birisinin sonradan medyum olması olağan değildir. Durumu özetlemek gerekir ise; nasıl ki hasta olduğumuzda doktorlara başvuruyorsak, büyüler ile ilgili yardıma ihtiyacımız olduğunda da medyumlardan destek alınmalıdır.

Doğru Medyum Seçimi

Medyum nedir diye soranların en büyük meraklarından biri ise büyü yaptırmak için hangi medyumu seçmenin gerektiğidir. Günümüzde kendini medyum olarak tanıtan onlarca hatta belki yüzlerce insan vardır. Fakat bunlardan gerçek medyum veya uzman medyum diyebileceklerimizin sayısı iki elin parmaklarını geçmeyebilir. Sahte medyumlar veya dolandırıcılar olarak bilinen kişiler insanları medyum olduğuna inandırarak umutlarını ellerinden söküp alırlar.

Eğer sahtekarların kurbanı haline gelmek istemiyorsanız doğru medyum seçimini yapmalısınız. Doğru medyum seçimi ise işinin ehli, büyüleri yapma konusunda tecrübeli medyumlardır. Onlara ulaşmanın yoluysa büyü ilmi hakkında yeterli bilgi dağarcığına sahip olmaktır. Çünkü sahte medyumları gerçeklerinden ayırt etmenin yolu büyüler hakkında bilgi sahibi olmaktır. Bu sayede hem yaptırmak istediğiniz büyünün tüm detaylarını öğrenebilir, hem de işini bilen bir medyumun yardımı ile arzularınızı karşılayabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here