Kırmızı Büyü Nedir

Kırmızı Büyü Nedir

Kırmızı büyü nedir ya da kızıl büyüler hangileridir gibi sorular büyü hakkında araştırma yapan kişilerin aklını en çok karıştıran sorulardır. Çünkü ak ve kara kavramlarının aksine bu daha bilinmez bir kavram olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Ak ve kara büyülerde amaç belli ve nettir. Üzerine tartışmak ya da öznel bir karar vermek mümkün değildir. İşte kızıl veya kırmızı büyüde durum tam tersinedir.

Kırmızı büyüler uygulandıktan sonra, ortaya çıkacak durumun dolaylı yoldan evrende ne gibi değişikliklere yol açacağı belli olmadığı için; Bu tamamen arada kalmış bir büyü alt çeşididir. Örneğin bir aşık etme büyüsünü düşünelim. Daha önce aklında olmamasına rağmen, büyü yolu ile birini başka birine aşık ettiğinizde; Olası karmayı ve olaylar zincirini bozmuş olursunuz. Bunu bozmak, sayısız iyi duruma sebep olabilir. Ancak sayısız kötü duruma da sebep olabilir. Bunu daha önceden bilmek yaşayan hiç kimse için mümkün değildir. İşte tam olarak kızıl büyü, bunu sınıflandıran büyü çeşididir.

Kırmızı Büyüler Hangileridir?

Başlıca bilinen kırmızı ya da kızıl büyüler bağlama büyüleri, aşık etme büyüleri, ayırma büyüleri gibi sonucu ve amacı net olmayan büyülerdir. Örneğin ayırma büyüsü, faydalı amaçlar için kullanılabilir. Eşinden sürekli şiddet görmesine rağmen eşi tarafından boşanmama konusunda diretilen birini düşünün. Kişiye ayırma büyüsü yapılması çok faydalı değil midir?

Ya da aşk kadar temiz bir duyguyu düşünelim. Bunu elde etmek için büyü yoluna başvurmakta eğer sevgiden kesin olarak emin olunduysa, ne gibi bir sakınca olabilir? Sevgi için her şeyi yapmak, seven kişiye mübah görünmez midir? Şimdi de bunların tam tersini düşünelim. Aynı şekilde zarar verdiğini ya da zarar verilmesi için yapıldığını düşünelim. Kızıl büyüyü ifade etmenin en doğru yolu işte budur.

Kızıl Büyüler Zararlı Mıdır?

Kızıl büyüler her konuda olduğu gibi, zararları konusunda da herhangi bir tarafa çekilemez. Zararlı olabilir fakat yararlı da olabilir. Eğer iki kişiyi üzmek için ayırma büyüsü yapılıyor ise, o halde amaç zaten iki kişiye zarar vermektir. Bu nedenle zararlı kabul edilir. Ancak iki kişi arasındaki şiddeti bastırmak için ayırma büyüsü yapılıyor ise, o zaman bu yararlı kabul edilir. Kızıl büyüler, sonucunun tam olarak hangi tarafa çekilebileceği belli olmayan tüm büyülerdir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here