Kara Büyücülük Nedir

Kara Büyücülük Nedir

En basit tabiri ile kara büyücülük nedir sorusunun cevabı; Yasaklanmış ve kişilere zarar veren büyüleri yapan kişileri ifade eder. Yani bir kara büyücünün, kişinin hayrına büyü yapması beklenemez. Amaç, çoğunlukla zarar vermektir. Kişiye ruhsal, maddi, manevi ya da fiziksel açıdan zarar verebilecek pek çok karanlık ritüelde usta kişiler, kara büyücülerdir.

Antik çağlarda sosyal bağların daha az gelişmesi nedeniyle kara büyüler ve kara büyücüler daha sık karşılaşılan manevi ilim dallarındandı. Ancak modern çağda etik anlayışı ile beraber vicdani bağlarımız da güçlendiği için pek fazla kara büyücüye denk gelmek de mümkün değildir.

Kara Büyücüler Ne Yapar?

Kara büyücüler, çoğunlukla canlılara ait bazı parçaları kullanarak büyü yapmaktadır. Bunlar çeşitli hayvan derileri, hayvan organları, pek çok kültürde zarar vermesi uygun olmayan hayvanların cesetleri ve dahası şeklinde sıralanabilir.

Kan ve sakatat ile yapılan bu tip büyüler, ortaya o kadar kötü bir enerji çıkarır ki; Büyü yapılan kişideki değişiklikler insanı delirtecek seviyededir. Birine eğer karar büyü ile zarar verildiyse ve kişi buna ihtimal vermeyip büyüyü bozdurma yoluna gitmiyor ise, başı çok büyük dertte demektir. Kara büyüler insanı ölmekten beter eden tek nihai uygulamalar olarak bilinmelidir.

Kara Büyüler Kişilere Nasıl Etki Eder?

Kara büyülerin kişiler üzerindeki başlıca etkileri şu şekilde sıralanabilir;

  • Bu tip büyüler yapılan kişiler öyle gerçekçi ve korkunç kabuslar görürler ki, bir süre sonra akıllarını bile yitirmeye başlayabilriler.
  • Sürekli korku halinde oldukları için, çevrelerine karşı inanılmaz derecede paronayaklaşabilirler.
  • Korku, beraberinde kendini koruma içgüdüsü ve saldırganlığı da getirir.
  • Takip edilme hissi kişinin peşini bırakmaz. Ancak kimin takip ettiğini de açıklayamaz. Bu nedenle delirdiğini düşünerek kimseyle sorunu hakkında konuşamayabilir. Ve bu korku hikayesi kendini bir kısır döngüye sarabilir.
  • Kara büyü yapılan kişi cinler tarafından rahatsız edilebilir. Çünkü kara büyüler, insanların manevi duvarlarını kırıp geçer. Bu yüzden farklı boyutlardaki canlılara karşı savunmasız kalınır. Cinler, büyünün kokusunu kolayca alabilir. Ve büyü yapılan kişilere musallat olabilirler. Beşinci boyut varlıkların yaşam tarzları, bizim etik ya da vicdani duygularımızla örtüşmeyecek kadar farklı olabilir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here