Büyücülük Nedir

Büyücülük Nedir

Büyücülük nedir? Büyü, insanların doğaüstü kabul ettiği, paranormal ve mistik bir kavramdır. Büyücüler yani günümüzdeki isimleri ile medyumlar, yapmış oldukları çeşitli işlemler ve ritüeller ile insanları sorunlarından kurtarmakta, kimi zamanda bu sorunların tamda ortasına itmektedir. Bu işlemler ve ritüelleri öğrenmek ciddi derecede zaman alır. Medyumların bir işlem üzerinde ustalaşmak için yaklaşık olarak 15 yıl kadar çalıştıkları bilinmektedir.

Farklı yüzyıllarda yaşamış düşünürlerden bazıları büyücülük nedir? sorusuna, “Şeytanı tanımaya yarayan bir sanattır.” cevabını vermişlerdir. Günümüzde oldukça az medyum kara büyü yapmayı kabul etse de, geçmiş olduğumuz yüzyıllarda olaylar çok daha farklıydı.

Büyücülük Nedir ve Sonuçları Nelerdir?

13. yy’da yaşayan medyumların birleşerek yapmış oldukları kara büyü sonucunda,Avrupa’nın üçte biri hayatını kaybetmiştir. Yapılan bu kara büyünün yaratmış olduğu felaketin ardından Kilise büyücüleri yani medyumları yakalama kararı çıkartmıştır. Büyücüler yakalandıklarında merkezi konumda olan toplanma alanlarında, halkın önünde yakılarak hayatlarına son veriliyordu. Bu dönemde yakalanmak istemeyen medyumlar, bilgilerini ve kimliklerini ustaca gizlemişlerdir. Bu olayların sonucunda medyumluk ilmi yüzyıllarca gizli kalmış ve gizli ilimler arasına girmeyi başarmıştır.

Büyücülük Nedir ve Sonuçları NelerdirGünümüzde de medyumluk ilmi hakkında oldukça az bilgi bulunmaktadır. Medyum olmuş kişiler bilgilerini, üstatlardan ve dünyanın çeşitli noktalarında bulunan el yazması kitaplardan elde etmektedir. Bu bilgileri öğrenmek sonuç veren işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için yeterli değildir. Çokça tekrar ve pratik gerektirir. Doğuştan gelen yeteneklere sahip olmayan kişilerse yalnızca bilgi birikimleri ile kalacaktır. Metafizik uzmanı olmadan etkili ve sonuç veren işlemleri gerçekleştirebilmek mümkün değildir.

Büyünün İyisi Var mıdır?

Tarihte yaşanmış olaylar dolayısıyla büyü denildiğinde akla gelen ilk kavram kötülüktür. Oysa ak büyüler insanların iyiliği için yapılır. Tıpta çözümü bulunamayan hastalıkları iyileştiren işlemlerden, bolluk, bereket ve huzur dağıtan işlemlere kadar pek çok büyü, ak büyüler arasında yer almaktadır.

Biraz araştırma yaparak ak büyüler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kişinin ve kişilerin iyiliği hedef alınarak uygulanan ak büyüler dinen de sorun teşkil etmemektedir. Kişinin rızası ile uygulandığında hiçbir sorun olmayacaktır. Çevrenizde medyum bulmakta zorlanıyorsanız, diğer il ve ülkelerdeki isimler ile çalışmayı deneyebilirsiniz. Büyü mesafelerden etkilenmez ve doğru yapıldığında gücünü kaybetmez.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here