Büyü ve Büyücülük

Büyü ve Büyücülük

Büyü tarihi, ilk çağda yaşamış insanların duvarlara çizdiği resimler ile başlamış ve günümüze kadar gelmiştir. Büyü bu uzun süreç içinde medyumların deneme yanılma yöntemleri ile kendini oldukça geliştirmiştir. Temeli doğanın bizlere sunmuş olduğu manevi enerji olan büyü ile kuvvetli işlemler yapılmaktadır. Bu yazımızda büyü ve büyücülük hakkında olan bilgilerimizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

Büyü ve büyücülük iç içe kavramlardır. Her çağda, yaşamış insanlar ölümsüzlüğün sırrını bulmak, yaratılışın nedenini bulmak ve doğaüstü olarak adlandırılan güçleri yönetmek üzerinde çalışmalar yapmıştır. Büyü ve büyücülük kavramlarını günlük hayatınızın herhangi bir noktasında işitmişsinizdir. Bu konularda bilgi vermeden önce kısaca büyünün tanımını yapalım.

Büyü ve Büyücülük Nedir?

Büyü denildiğinde insanın aklına türlü kötülükle gelse de, aslında büyü iyi amaçlar içinde yapılmaktadır. Birbirinden farklı büyü yöntemleri bulunsa da en sık tercih edilen yöntem doğa üzerindeki manevi enerjiyi yönlendirmek ve bu enerjiyi ritüeller ile desteklemektir. Ancak internet üzerinden edinilmiş bilgilerle ritüelleri yapamayacağınızı da burada belirtmek isteriz. Tüm dinlerde kara ve kırmızı büyüleri uygulamak yasaktır. Ancak beyaz büyüler insanların iyiliği ve huzuru için yapılan işlemlerdir. Birinin kaderinde olumsuz değişiklik yapmadığınız müddetçe beyaz büyü yapmanın dinen bir sakıncası yoktur.

Büyü ve Büyücülük NedirKara ve kırmızı büyüler bir insanın hayatını karartmaya yetecek kadar güçlü işlemlerdir. Bozulması ve fark edilmesi oldukça güçtür. Tarihte kara büyüler ile karşılaşmış bir yazar şu sözleri söylemiştir “Büyücülük şeytanı tanımaya yarayan bir sanattır.” Kara büyü yapımında diğer boyuttaki varlıklardan yardım alınır. Ancak beyaz büyülerde böyle bir durum söz konusu değildir. Yalnızca manevi enerji aktarımı ve ritüeller kullanılır. Bu işlemleri yapan kişilereyse büyücü denilmektedir.

İslam’da Büyü

Arapçadan dilimize yerleşen “sihir” kelimesinin Türkçe olarak karşılığı “büyü”dür. Yukarıda tanımını yapmış olduğumuz büyü kişinin amacına göre iyi ya da kötü yönde gerçekleştirilebilir. İslam dininde kara ve kırmızı büyüler kesin olarak yasaklanmış ve günah sayılmıştır. Aynı şekilde kara ve kırmızı büyü yapan ve yapmayı öğreten kişilerinde günaha girdiğini ve kafir olduklarını söylemiştir.

Fakat yapılan işlemin bozulması ve büyünün hangisi olduğunun anlaşılması açısından kara ve kırmızı büyüler hakkında bilgi edinmenin günah olmadığı belirtilmiştir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here