Büyü ve Büyücülük Hakkında Her Şey
blank

Büyü ve Büyücülük Hakkında Her Şey

blank

Materyalist bir topluluğun içine doğmuş olan son 4 kuşak, gözle göremediği ya da tüm duyu organlarıyla birlikte varlığını kesin olarak belirtemediği hemen her şeyi reddetme eğilimi göstermektedir. Haliyle bu da beraberinde gerçeğini bilmek isteyen kişilerin çok fazla soru sormasını sağlar. Büyü de çok fazla soru sorulan manevi durumların ortasında kalmıştır. İşte büyü ve büyücülük hakkında her şey.

Büyü ya da büyücülük dendiğinde pek çok kişinin aklına orta çağ veya antik çağ gelir. Ancak büyü insanın var olduğu tüm çağlarda var olmuş gerçekten antik bir ilimdir. Buna kıyasla büyücülük de şimdi içinde buldunduğumuz zamanın en popüler ilgi odaklarından biridir. Büyünün açıklanamaz olduğunu düşünenler, tamamen biyolojik olarak ifade edebildiğimiz durumların aksine ruhla da ifade edebildiğimiz durumlar olduğunu bilmeliler.

Büyü ve Büyücülük Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Soru: Büyünün kaynağı nedir? Neden büyü hakkında söylenen çok fazla şey vardır?
  • Cevap: Büyünün kaynağı evrendir. Evrenin her köşesi, kusursuz bir enerjisel dengeye sahiptir. Bu dengenin içinde bazı boşluklar oluşturmak ve kaderde ya da karmada olmayan bir durumu gerçekleştirmek, büyü ilmine dahildir. Büyü hakkında çok fazla açıklama olmasının sebebi, çok fazla farklı anlam taşıyor olmasından kaynaklıdır.

 

  • Soru: Büyünün gerçek olduğuna dair net bir kanıt var mıdır?
  • Cevap: Elbette vardır. Ruh ve büyü üzerine yapılan bilimsel çalışmaların yanı sıra, ilmi tecrübeler binlerce yıl eskiye dayanmaktadır. Ayrıca duygularımızın yol açtığı durumlar, içgüdüsel olarak bunu bizlere kanıtlayan en yakın şeydir.

 

  • Soru: Herkes büyü yapabilir mi?
  • Cevap: Hayır kesinlikle herkes büyü yapamaz. Hatta büyünün nasıl yapılacağını bilen kişiler bile büyü yapamayabilir. Çünkü büyünün özü, duruma özel başka bir durum geliştirebilmekte saklıdır. Bu yüzden büyünün yapılışına değil, ilmin tamamına vakıf olmak gerekir. Bununla beraber doğuştan gelen bir yetenek olması da elbette son derece mühimdir. Evde büyü nasıl yapılır gibi soruların cevabı hiçbir yere varmaz. Hiçbir başarı sağlamaz.

 

  • Soru: Büyü yaptırmak ya da bozdurmak için başvurulacak en doğru kişiler kimlerdir?
  • Cevap: Burada hassas olunması gereken konu, danışılan kişinin genel olarak tanınırlığı ve güvenilirliğini teyit eden durumlardır. Bunu belirlemek ise, danışanın kendi kanaatine kalmıştır.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here