Büyü ve Büyücülük

Büyü ve Büyücülük

Büyü ve büyücülük çoğunlukla insanların aklına filmlerde ya da kitaplarda olduğu gibi tuhaf şeyler getirir. Fakat büyüde ya da büyücülükte tuhaf olan hiçbir şey yoktur. Hayatın tam içinden, tam ortasındandır. En az sürekli olarak hissettiğimiz duygular kadar gerçek ve saftır. Bilinen tüm çağlarda insanlar, büyüyü bazen bir ilaç bazen de bir silah olarak kullanmıştır. Bunu açıklamanın en basit yolu ise, büyünün içten gelen ya da doğada bulunan bir enerji çeşidi olduğudur.

Doğada bulunan bir enerjiyi tam anlamıyla açığa çıkartmak ve aslında planda olmadığı şekilde onu yönlendirerek, gerçekte mümkün olma ihtimali çok az olan bir durumu gerçekleştirmektir. İşte büyü hakkında tüm süreç bu şekilde özetlenebilir.

Büyü ve Büyücülüğün Tarihi

Büyünün tam olarak bir ortaya çıkış tarihi yoktur. Tüm antik çağ toplulukları büyü ile ilgilenmiş ve büyüyü daha etkili kılabilmek için yıldızları ya da astrolojiyi bir yol göstericisi olarak kabul etmişlerdir. Çünkü büyünün gerçekten etkili olabilmesi için yıldız hareketleri ve gezegenlerin konumu gerçekten önemlidir.

Bu konudaki öncü topluluklardan birisi Maya topluluğu, diğeri ise Mısır topluluğudur. Ancak ilk medeniyetin yeşerdiği bizim coğrafyamızda da büyü ile daima ilgilenilmiştir. Eski Türkler ve şaman kültüründen günümüze kalan pek çok aşık etme, bağlama ya da iyileştirme büyüsü bulunmaktadır. Genel anlamda günümüzde işimize yarayan büyü kaynağı yazıtlarının bilinen ilk zamanları ise milattan önce 4.000 yıllarına kadar dayanmaktadır.

Ülkemizde Büyü Yapan Medyumlar ve Büyücüler

Ülkemizde büyü yaptığını iddia eden medyum sayısı şaşılacak derecede fazladır. Çünkü gerçekten bu tamamen kültürümüze ve bakış açımıza işlemiş bir manevi ilimdir. Talep fazla olduğunda, kendilerini medyum olarak gören ya da görülmesini isteyen kişi de fazlalaşmıştır.

Yine de gerçek şudur ki, gerçek medyum sayısı ülkemizde oldukça azdır. Bunlar gerçekten ülkede bilinç düzeyini doğru şekilde oluşturmak için yüksek çaba gösteren, son derece bilgili ve ilim sahibi kişilerdir. Doğru medyumlar dışında, tabiri caiz ise cahil yanlış niyetleri olan kişilerle asla ve asla çalışmamanız sizler için verebileceğimiz en önemli tavsiye olacaktır. Medyumlar ve büyüler hakkında daha fazla bilgi almak için, bizi iletişim bölümünde bulunan numara aracılığı ile dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here