Büyü Nedir

Büyü Nedir

Gizli ilimler her çağda insanların merak konusu olmuştur. Medyumluk ilminin bir parçası olan büyü hakkında da pek çok soru işaretinin olması, kişilerin konuya merak sarmasının en büyük nedenidir. Peki büyü nedir? Sözlüklerden araştırmaya kalktığınızda büyü paranormal ve doğa üstü yöntemler ile yapılan işlemlerin bütünü olarak adlandırılır. Ancak bu tanımın aklınızdaki tüm soru işaretlerini silmesini sağlayamayacağını çok iyi biliyoruz.

Bu yazımızda ayrıntıları ile büyü nedir, kim tarafından yapılır ve sonuçları nelerdir? Suallerini cevaplayacağız. Öncelikle büyü hakkında neden bu kadar az bilgi olduğunu sizlere açıklayalım. Medyumluk gizli bir ilimdir. 13.yy kara büyülerin yaratmış olduğu felaketlerin ardından medyumlar yani geçmişteki isimleriyle büyücüler hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Yakalanan büyücüler halkın ortasında canlı canlı yakılıyordu. Yakalanmak ve yanmak istemeyen büyücüler ise bilgilerini saklamaya ve kimliklerini gizlemeye başladılar. O günden bu yana büyü ve büyücülük bir sır olarak saklanmaktadır.

Büyü Nedir ve Kimler Büyü Yapabilir?

Büyü nedir sorusunu sizler için cevapladık. Peki büyüyü kimler yapabilir, herkes büyü yapabilir mi? Günümüzde internetin yaygınlaşması ile birlikte her konu hakkında paylaşım sanal ortam üzerinde yapılmaya başladı. Ancak medyumluk ilmi hakkında paylaşılan yazıların büyük bir kısmı maalesef ki doğru değil. Bu yanlış bilgiler aracılığı ile yapılmaya çalışan işlemlerse kişilerin başlarını belaya sokmaktan başka bir işe yaramıyor. Sonuç veren gerçek büyüler ise sıradan kişiler tarafından uygulanamıyor.

Büyü Nedir ve Kimler Büyü Yapabilir?Medyumlar, insanların sandığının aksine boş ve düzenbaz kişiler değildir. Bu kişiler dünyaya gözlerini açtıklarında çeşitli yeteneklere zaten sahiptirler. Ancak bu yetenekler geliştirilmediğinde zaman içerisinde körelerek işe yaramaz hale gelebilir. Sahip olunan bu yeteneğin özellik sayesinde doğadaki enerjiyi yönlendirebilmek, kişilerin ve hayvanların frekansları üzerinde değişimler yapılabilmektedir. Manevi enerji ve frekanssa büyünü temelini oluşturur.

Ritüeller ve Kullanılan Malzemelerin Temini

Kişinin yeteneğe sahip olması, bu yeteneği geliştirmesi sonucunda metafizik uzmanı olunabilir. Ancak bu unvan ve bilgiler sonuç veren büyülerin yapılması için yeterli olmayacaktır. Yönlendirilen manevi enerji çeşitli materyaller kullanılarak yapılan ritüeller ile desteklenmelidir. Bu sayede yapılan işlem istenilen sonucu zaman içerisinde verecektir.

Materyallerin temini her zaman için kolay olmayabilir. Market ve bakkallarda bulamayacağınız ve temin etmek için özel iletişim ağlarına ihtiyaç duyacağınız materyaller medyumlar tarafından temin edilebilir. Bazı materyaller o kadar nadir bulunmaktadır ki, sahip olmak imkansızdır. Yalnızca bir süreliğine kiralanabilir. Büyü yapılırken bir materyal başka bir materyalin yerine kullanılamaz. Günümüzde bazı hayvanların neslinin tükenmesi ile, kimi büyülerde tarihe karışmıştır.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here