Ak Büyücülük Nedir

Ak Büyücülük Nedir

Ak, yani beyaz rengi aklımızda ve ruhumuzda huzuru ya da güveni temsil eder. Kara büyü, zararlı büyüleri ifade ederken ak büyü kişi ve çevresindekiler için yararlı olan büyüleri temsil etmektedir. Ak büyücülük nedir ve ak büyü nelere yol açar sorusunun en basit cevabı da bu şekilde verilir. Ancak daha karmaşık ifade etmek gerekirse, iyilik için yapılan her büyü ak büyücülüğün temsil ettiği kurallar dahilinde yapılmaz.

Bunu şu şekilde açabiliriz; Bazı durumları iyi ya da kötü şeklinde sınıflandırmak mümkün değildir. Birinin ruhunu iyileştirmek iyidir, birinin ruhunu kötüleştirmek ise kötüdür. Ancak birinin alacağı bir kararı etkilemek ya da iradesine hakim olmak iyi veya kötü değildir. Çünkü bunu bir tarafa doğru çekebilmek için, bu değişimin olası tüm sonuçlarını bilmek ve bu sonuçlarının tamamının iyi olduğuna kanaat getirmek gerekir. Yani ak büyücülükte, iradeye hükmetme ya da kişilerin daha önceden verdiği kararları tersine çevirme veya istemedikleri bir durumu yaptırma gibi niyetler söz konusu değildir.

Ak Büyücüler Ne Tür İşlemler Yaparlar?

Ak büyücüler özellikle büyü bozma gibi durumlara aşinalardır. Hatta bu alanda uzmanlaşmış büyücülerin çoğu, kişileri iyileştirmek ve içinde bulundukları kötü durumlardan onları kurtarmak üzerine çalışmalar yaparlar.

Kısmeti kapalı olan kişiler için şans tılsımları yapabilirler, kara büyü ile tılsımlanmış olan kişileri bu etkilerden kurtararak normal yaşantılarına deva etmelerini sağlayabilirler. Cin musallatları gibi durumlarda da son derece başarılı ve etkili bir büyücü sınıfı ifade eder.

Ak Büyülerin Kullanım Amaçları ve Etkileri Nelerdir?

Ak büyüler, kara büyülerin karşıtı olarak düşünülebilir. Yani kara büyüye bir ilaç olarak da ifade edilebilmektedir. Hemen her türlü büyünün küçük de olsa etkisi olmasına rağmen, ak büyü sınıfına giren hiçbir ritüel kişide ekstra bir etki ya da yan etkiye sebep olmaz.

Şanssız kişilerin çok sık ziyaret ettiği ak büyücülerin asli amacı, kişinin karmasını düzeltebilmesi için onlar adına uyguladıkları ritüeller ve verdikleri tavsiyelerdir. Bu yöntemler, sayısız insanın hayatına pozitif anlamda dokunmuş ve değiştirmiştir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here